Bogowie i ludzie

Iskra bogów" to seria opowieści dedykowana młodym ludziom, która wprowadza w nas fantastyczny świat bogów, półbogów, tytanów i zwykłych ludzi. Czy można zakochać się w kimś, kto jest nieśmiertelny? Czy jest to szansa na udany związek? Czy też wręcz przeciwnie? Opowieść o Jess i jej znajomych wciąga bez reszty

Współczesny świat ma dla nas wiele zagadek i tajemniczych sytuacji. Jeżeli tylko ktoś ma na to ochotę, to jak najbardziej może zabrać się za ich wyjaśnienie. Głównie młodzi ludzie chętnie biorą się za takie zagadki. Chcąc być tacy jak ich bohaterowie z książek lub też bardzo popularnych komiksów. Warto śledzić losy takich bohaterów i działać samodzielnie. Powieści dla młodzieży to jednak nie tylko sensacyjne zagadki do rozwiązania. To także książki o miłości, którą niekoniecznie każdy czytelnik chciałby przeżyć. Przykładem tego jest “Iskra bogów” autorstwa Marah Woolf (https://www.taniaksiazka.pl/iskra-bogow-t-2-nie-odrzucaj-mnie-marah-woolf-p-1345651.html).

Całkiem zwyczajny obóz

Jess to nastolatka, która ma w planach wybrać się ze swoimi przyjaciółmi na letni obóz w góry. Cała ekipa planuje odpoczywać, relaksować się i nie robić nic, co związanego byłoby z nauką w szkole. To czas, kiedy zapomina się o takich tematach. Jess razem ze swoimi znajomymi chce wspaniale spędzić czas biorąc udział w różnego rodzaju zajęciach, jakie będą proponowane przez organizatorów obozu. Czekają na nich m.in. wyzwania sportowe, warsztaty sztuk walki i wiele innych. Obóz w wysoko położonych górach zapowiada się całkiem sympatycznie. Obóz zapowiada się całkiem zwyczajnie – jak wiele innych obozów w różnych częściach świata. I wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że do uczestników dołącza jeszcze jedna grupa młodych ludzi. Już na pierwszy rzut oka widać, że są to nastolatkowie, którzy nieźle namieszają w czasie wypoczynku. Dlaczego? Może dlatego, że każdy z nich wyróżnia się przedziwnymi, nadnaturalnymi zdolnościami? Najlepiej będzie trzymać się od nich z daleka.

Serce nie sługa

Jess nie słucha jednak głosu rozsądku, tylko serca, które żywo reaguje na widok jednego z młodzieńców – Caydena. Ten przystojniak od razu zwrócił jej uwagę. Jednak Cayden nie jest tym, za kogo się podaje. Okazuje się, że jest to tytan Prometeusz, który raz na sto lat może walczyć o śmiertelność. Taka jest jego umowa z Zeusem. Minęło sto lat i Prometeusz zstępuje na ziemię razem z innymi bogami z Olimpu, którzy ukrywają się w ciele zwykłych ludzi. Jak zakończy się ta przygoda? Czy Prometeusz będzie mógł stać się zwykłym człowiekiem? Czy wygra swoją walkę? Czy Jess zrozumie, że nie ma do czynienia ze zwykłymi ludźmi? Czy jej serce zrozumie w końcu, że lepiej trzymać się od takich osób z daleka, jeżeli nie chce się cierpieć? “Iskra bogów” to wspaniała książka, która jest jednocześnie pierwszym tomem z serii, którą Marah Woolf planuje stworzyć.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com